• Lahav Digital

Tips & Hacks for FB Ads [Update 2022]

עודכן: 3 בפבר׳


לוגו חברת פייסבוק

10 טיפים וטריקים לניהול קמפיינים חכמים יותר בפייסבוק


1. תנו שמות עם מידע למודעות שלכם


במקרים רבים אני נתקל בשמות גנריים למודעות כגון: מודעה 1, AD 2, מודעת קרוסלה חדש וכו', וזה פשוט חבל.

ניתן לשפר דרמטית את ביצועי הקמפיין ולאסוף דאטה איכותית בתוך דקות ספורות כאשר נותנים למודעות שלנו שמות מפורטים שכוללים מידע אודות המודעה עצמה.


לדוגמא, נתבונן במודעה הזו של חברת NIKE:

מודעה פייסבוק נייקי

אפשר לתת למודעה הזו שם גנרי כמו ad 1 - AirMax 207 או שאפשר להוציא מתוך המודעה מידע שיכול לשמש אותנו לאופטימיזציה של הקמפיין.

ניתן לדוגמא למודעה שם כמו מודעה 1 - אייר מקס 270 - גרביים שחורות + טקסט קצר. בהנחה שאנחנו עובדים נכון ורצים עם 3-4 מודעות בתוך כל קבוצה, נוכל להעלות מודעה זהה עם גרביים לבנות או מודעה זהה עם טקסט ארוך יותר או מודעה הכוללת אימוג'י ולתת לה את השם מודעה 2 - אייר מקס 270 - גרביים לבנות + טקסט קצר.


בצורה כזו אנחנו יכולים בקלות לבחון את השפעת הקרייאטיב על תוצאות הקמפיין. פשוט נשתמש באפשרויות הסינון המתקדמות של פייסבוק ונבחן את המשתנה שהכנסנו לשם המודעה:


הוספת פילטר במערכת הפרסום של פייסבוק

כעת נוכל לבדוק משתנים כמו: כמות רכישות\CTR\CPC ועוד בקלות ובמהירות, ולבצע שיפורים בקמפיין לפי המידע שקיבלנו. פשוט וקל.2. צרו קהלי רימרקטינג מחוץ לקופסא


כולנו משתמשים בקהלי רימרקטינג בקמפיינים שלנו, אבל הטריק כאן הוא להשתמש בקהלי רימרקטינג *חכמים* - מה זה אומר?


קהלי רימרקטינג של כל המבקרים באתר ב-30 הימים האחרונים או כל מי ביקר בעמוד האינסטגרם שלנו הם הקהלים המוכרים והשכיחים ביותר. אני מדבר על קהלי רימרקטינג חכמים כמו:

- כל מי ששהה באתר שלנו מעל X שניות.

- כל מי שגלל את דף הנחיתה שלנו\מאמר מעל 75% (ובעצם קרא את רוב המאמר\נחשף לרוב התוכן).

- קהל שביקר באתר ב-24 השעות האחרונות (ביד גבוה על קהל רותח).

- קהל שצפה ביותר מ-3 עמודי מוצר (viewContent) ולא ביצע רכישה.


3. אל תהיו מקובעים על ההמרה


בקמפיינים מסוג Conversions (המרות) אנו בוחרים את סוג ההמרה שלפיה המערכת תבצע אופטימיזציה (מיטוב) במהלך הקמפיין.

ההמרה יכולה להיות Lead, רכישה, הוספה לסל או אפילו הורדה של קובץ PDF.


אחת הטעויות שרבים עושים היא לדבוק לאורך כל הקמפיין רק בהמרה מסוג אחד בלבד. זו עלולה להיות טעות רצינית שתפגע בתוצאות הקמפיין. מדוע?


בקמפיין מסוג המרות, ההמלצה של פייסבוק היא לצבור לפחות 50 המרות תוך חלון זמן של 7 ימים, זאת על מנת שהמערכת תוכל לצבור מספיק דאטה ולבצע אופטמיזציה בהתאם. בפועל, כמה שיותר המרות זה אומר כמה שיותר דאטה שנצבר במערכת שלנו וזה הרבה יותר טוב.

לכן אם לדוגמא נבחר בתחילת הקמפיין עם המרה מסוג רכישה (Purchase), אך לא נצבור לפחות 50 רכישות תוך שבוע - הקמפיין לא יתרומם ולא יעבוד בצורה מיטבית. מה עושים?


אם אתם נתקלים במצב שבו אין לכם מספיק המרות, ניתן "ללכת אחורה" בפאנל ולבחור בהמרה אחרת, המרה "זולה" יותר.

לדוגמא, אם אין לנו מספיק רכישות בקמפיין, נלך צעד אחורה ונבחר בהמרה מסוג *הוספה לעגלה* מכיוון שיותר אנשים מוסיפים פריטים לעגלה מאשר רוכשים. אם גם זה לא מספיק ניתן ללכת עוד צעד אחורה ולבחור בהמרה מסוג צפייה בעמוד מוצר (view content).


4. לעבוד מהר יותר עם קיצורים

כאשר אנחנו עובדים על מספר רב של קמפיינים במקביל, הזמן ורמת הקשב שלנו יקרים לנו מאוד. כיום קיימים בפייסבוק מספר מקשי קיצור שיכולים לחסוך לנו המון זמן וקליקים מיותר כגון:

- שכפול קמפיין מהיר Ctrl + d

- קופי\פייסט - Ctrl + V\C

- מחיקה מהירה - Delete

- ישנה אפשרות לבחירה מרובה של קמפיינים\אדסט\מודעות והחלת שינויים על מספר רב של פריטים:


*כיבוי או הפעלה מספר רב של קמפיינים בו זמנית בקלות:

הדלקה של מספר קמפיינים בפייסבוק

*ניתן גם לבחור מספר רב של אד סטים ולשנות במהירות נתונים כמו תאריך סיום, גיל, תקציב ועוד.

שינוי תאריך בקמפיין פייסבוק


5. הגדרת שעות למודעות ללא שעות הלילה

מתי בפעם האחרונה ביצעתם רכישה גדולה ב-4 לפנות בוקר? מתי מילאתם פרטים בדף נחיתה ב-3 וחצי בבוקר?


הנקודה ברורה. רובנו הולכים לישון בלילה ולא מבצעים החלטות רציניות כמו רכישות אונליין באמצע הלילה. לבעלי תקציב נמוך או מנהלי קמפיינים שרוצים להוריד את העלות להמרה מומלץ להגדיר את שעות פעילות הקמפיין לשעות ללא לילה:


קביעת לוח זמנים בקמפיין פייסבוק

*הגדרת שעות פעילות אפשרית רק במצב של LifeTime Budget.


6. השתמשו ב-Rules


לפייסבוק יש כלי של חוקים אוטמטיים שבעזרתו נוכל  לבצע אוטומציות של אופטימיזציה בניהול השוטף של הקמפיינים שלנו. בניית החוקים היא די פשוטה ויכולה לחסוך לנו זמן רב, לחסוך בעלויות, לשפר תוצאות דרמטית של קמפיין, ובעצם לתת למערכת הפרסום של פייסבוק לעבוד במקומנו.הוספת חוקים במערכת הפרסום של פייסבוק
בניית חוקים במערכת הפרסום של פייסבוק


חוקים שכיחים מאוד הם כיבוי מודעות שהוציאו יותר ממחיר המטרה שלנו לליד או רכישה, כיבוי מודעות שלא מביאות לידים לאחר X חשיפות, וחיזוק אד סטים שמביאים תוצאות טובות יותר.

יש עוד המון סוגי חוקים - מומלץ לנסות אותם בכל קמפיין!


7.התחילו עם טראפיק ועברו להמרות


לעיתים רבות נתחיל קמפיין המרות לחנות אונליין חדשה ונבחר המרה מסוג רכישה - Purchase, והקמפיין לא מתקדם ולא מתרומם. טיפ שימושי במצב כזה כדאי להתחיל קודם כל בקמפיין מסוג טראפיק לאתר. קמפיין מסוג טראפיק נחשב "זול" יותר מאשר קמפיין המרות (Clicks vs Purchases), והוא מאפשר לפיקסל שלנו להיטען בהמון דאטה שתעזור לנו בשלב מאוחר יותר, כשנעבור לקמפיין המרות או קטלוג דינמי.


8. צרו דשבורדים יפים


פייסבוק כוללת כלים מצוינים ליצירת דשבורדים ודו"חות ויזואליים בקלות. הכנסו לאזור Reporting או Analytics, בחרו את מקורות הדאטה שמהם תרצו לבנות את הדשבורד (עמוד עסקי\פיקסל\חשבון מודעות) והתחילו לבנות את הדו"חות שלכם. התצוגה הויזואלית תעזור לכם להסיק מסקנות טוב יותר ולהבין מה קורה אצלכם בקמפיינים.

ניתן גם לשתף את הדו"ח שיצרתם עם לקוחות בלינק ייעודי.

יצירת דשבורד בפייסבוק9. צרו תצוגה מותאמת אישית - Presets


כאשר מנהלים מספר רחב של קמפיינים, עם הזמן מצטברים לנו הרבה קמפיינים ונתונים בדשבורד הניהול. זה יוצר מצב שבו יש לנו עשרות עמודות ושורות מלאות במספרים, אחוזים ומחירים שעושים לנו בלאגן בעיניים. בדיוק בשביל המצב הזה פייסבוק מאפשר לנו לפלטר את התצוגה שלנו.

תצוגה מותאמת אישית בפייסבוק

יש מגוון עצום של אפשרויות לפלטר את התצוגה שלנו ואת הקמפיינים\אדסטים\מודעות שאנחנו רואים. ניתן לפלטר לפי קמפיינים פעילים\לא פעילים, מודעות שהוציאו סכום מסוים ומעלה, קמפיינים עם שם מסוים ועוד המון אפשרויות לסדר את התצוגה בדיוק כמו שאנחנו רוצים. ניתן לשמור את הפילטור (preset) ולבחור אותם בקלות בפעמים הבאות.

כך קל להתמקד בקמפיינים הרלוונטיים ביותר, ולהתמקד בעיקר ולא בטפל.

פילטר תצוגה בקמפיין פייסבוק

10. תיוגים מפורטים עם מידע לאנליטיקס


הטיפ האחרון עוסק בחיבור של פייסבוק עם גוגל אנליטיקס. לא ארחיב פה על כל האפשרויות שאנליטיקס פותחת בפני מנהל הקמפיינים (כי זה יהפוך לפוסט ארוך מאוד...), אלא נדבר רק על תיוגי UTM.

כאשר אנחנו מוסיפים בצורה תקינה תיוגים לכלל ה-URL בקמפיינים שלנו, אנו מרחיבים מאוד את כמות המידע שאפשר לקבל על הצלחת הקמפיין שלנו לאחר מכן בגוגל אנליטיקס.


שליחת מידע לאנליטיקס

פייסבוק מאפשרת להוסיף בקלות תיוגים ללינקים שלו בעת בניית המודעה (Ad level), חשוב להוסיף את המידע באופן ברור ורלוונטי כדי שיהיה לנו קל לקרוא אותו לאחר מכן במערכת האנליטיקס (ראו דוגמא לעיל).


יש לכם עוד טיפים וטריקים לניהול חכם יותר של קמפיינים בפייסבוק? מוזמנים לשתף אותנו בתגובות. בהצלחה!
97 צפיות0 תגובות