• Lahav Digital

שיווק ברשת - לגלות את ההבדל בין מציק לאיכותי

עודכן: 19 בינו׳ 2021גבר מסתכל על מסך

הרבה אנשים ששומעים לאחרונה שאני עובד בתחום השיווק הדיגיטלי, עונים בתגובה: "אה, אז אתה אחראי לכל הפרסומות המציקות האלו?" או "...אז בגללך אני לא יכול לראות בשקט סרטונים ביוטיוב בלי פרסומות מעצבנות?" ויש את אלו שמוסיפים בכעס "תמיד אתם מפריעים לי עם פרסומות לא קשורות בפיד, מה אני צריך עכשיו ג'יפ 7 מקומות, אני בכלל סטודנט!"
הבנתם את הרעיון בגדול . אנשים רבים מוציאים את התסכול שלהם מ"השיטפון הפירסמוי" על אנשי השיווק הדיגיטלי. נראה שבשנת 2021 אין פיסת נדל"ן ברחבי הרשת שלא פנויה מפרסומות. כמעט כל אתר מנסה לנצל כל פיסת נדל"ן שנמצאת ברשותו כדי להרוויח עוד כסף באמצעות פרסומות ובאנרים. וככל שכמות הפרסומות עולה, כך מפלס העצבים של הגולש הישראלי הממוצע.
גבר מכוסה בשמיכה
גם לשלדון נמאס מהפרסומות

אז מה אנשי השיווק מצפים שיקרה? האם הם חושבים שגולש עצבני וכעוס הוא גולש שיקליק על המודעה, ולאחר מכן ירכוש את המוצרים או השירותים שלנו באתר ? הסיכוי לכך נמוך מאוד. אז בעצם מדובר על כריתת הענף שעולם השיווק הדיגיטלי יושב עליו או לא ? מה אפשר לעשות ?


מילת המפתח העולם השיווק הדיגיטלי היא - רלוונטיות או התאמה. ככל שהמודעות שלנו תהיינה רלוונטיות ומתאימות יותר לקהל היעד שלנו, כך תרד רמת האנטיגונזים של הגולשים, הפרסומות יעניינו אותם הרבה יותר, והם ירגישו שיש פה הצעה או מוצר שמדבר ממש אל לב הלקוח והוא רלוונטי אליו.

אז כיצד עושים זאת ? איך נהפוך להיות למשווקים רלוונטים?

מדובר במשימה לא פשוטה לפיצוח, כי לעתים קרובות מדובר במודעות שנחשפות לקהל גדול מאודשל מאות אלפי גולשים, וקשה מאוד לקלוע בול לתחומי העניין והרלוונטיות שמתאימים לכל גולש וגולשת. אך כיום בהחלט ניתן להגיע לרמות גבוהות של דיוק בקהלים בעזרת שימוש נכון בפיקסלים וקהלים מותאמים אישית.


לא ניכנס במאמר זה לפן הטכני של הטמעת פיקסלים מורכבים באתר, ובניית קהלים מותאמים אך נסביר את הרעיון הכללי של הצגת מודעות לקהל רלוונטי.


לדוגמה, ניתן להשתמש בפלטפורמת קידום התוכן של טאבולה או אווטבריין, ולכתוב (או לתת לכותב תוכן מקצועי שיכתוב לנו אותו) מאמר או כתבה בנושא שקשור למוצר או לשירות אותו אנחנו נרצה לפרסם. מערכות אלו מאפשרות לנו להטמיע באותה כתבה פיקסל של פייסבוק וגוגל ולצבוע את הקהל שנכנס לכתבה וקרא אותה. לאחר כשבועיים עד חודש, נוכל להתחיל לפרסם לקהל שקרא את הכתבה מודעות רלוונטיות ברחבי הרשת. אין ספק שבמהלך זה אנו מורידים את כמות הגולשים שאין להם שום קשר למוצר המקודם.


שוב, אדגיש ואומר שלא מדובר פה ב100% הצלחה ושכל אחד מהגולשים יגיב בקריאות שמחה כאשר הוא יבחין בבאנרים שלנו רודפים אחריו באתרים השונים, אך סביר להניח שאדם שלחץ והקליק על הלינק, ונשאר לקרוא כתבה בנושא שמפו חדש ומהפכני שמונע הקרחה אצל גברים, וקרא אותה עד סופה, יגיב טוב יותר למודעות בנושא שמפו חדש שמונע הקרחה מאשר אישה בת 25 שכלל לא מעוניינית לשמוע על מוצרים מהסוג הללו.

אנו נראה עלויות טובות יותר לקהל "מחומם" מאשר לקהל שלא ביצע היכרות מוקדמות עם המוצר.גבר זקן מקריח
זקוק לשמפו נגד התקרחות?

לסיכום, מילות המפתח הן רלוונטיות והתאמה - הן ישפרו את תגובת הקהל למודעות שלנו, יורידו את עלויות הפרסום, ויאפשרו לנו החזר טוב יותר של הכסף שהשקענו בקמפיינים ROI.

אהבתם את המאמר ? יש לכם שאלות/הערות/הארות בנושא ? אשמח שתכתבו לי בתגובות למאמר.

4 צפיות0 תגובות