• Lahav Digital

אסטרטגיה מנצחת לקמפיין E-commerce בפייסבוק [מעודכן 2022]

עודכן: 3 בפבר׳


שלט כניסה לחנות

בשנה האחרונה זינק תחום המסחר באונליין (E-commerce) לגבהים חדשים. מגפת הקורונה שהתפשטה ברחבי העולם גרמה לסגירה מסיבית של חנויות רחוב וקניונים, ולהסתגרות של רוב אוכלוסיית כדור הארץ בבתים. בגלל סיבות אלו ואחרות, חל זינוק עצום בהיקף הזמנות האונליין בישראל ובעולם. על פי דוח הצרכנות של קבוצת זאפ למעלה ממיליון ישראלים רכשו מוצר אונליין בפעם הראשונה בחייהם בשנת 2020.


כמנהלי קמפיינים, היקף הלקוחות שפונים אלינו ודורשים קמפיין בשביל אתר אונליין עלה בצורה הדרגתית בתקופה האחרונה.

בשנת 2020 כמעט כל בעל עסק הבין שללא חנות אונליין, אפילו בסיסית, הוא יכול למצוא את עצמו במצב בעייתי מאוד בתקופה של מגיפה עולמית וסגרים חוזרים ונשנים. כאשר לעסק יש אתר אונליין - הוא יכול להמשיך ולתפעל את המכירות שלו ולהזרים חמצן לעסק.


במאמר זה אציג אסטרטגיה פשוטה לקמפיין אי-קומורס בפייסבוק ובאינסטגרם. ישנן עשרות ומאות אסטרטגיות שונות לקמפיינים מסוג זה ברחבי הרשת, אך אני מתחבר מאוד לשיטה הזו מכיוון שהיא פשוטה יחסית ולא מצריכה ממנהל הקמפיין פעולות טכניות מורכבות מדי או כתיבת עשרות מודעות שונות. היא הביאה לי תוצאות יפות מאוד במהלך השנה האחרונה בקמפיינים אותם אני מנהל.


אסטרטגיה לקמפיין אי-קומרס - קהל קר וחם


1) בניית קהלים

אחד החלקים החשובים ביותר בהקמת קמפיין הוא בניית הקהלים. באסטרטגיה זו נבדיל בין קהלים חמים לקרים. קהל קר יהיה קהל שלא מכיר את המותג שלנו, וקהל חם יהיה קהל שיש לו היכרות מוקדמת עם האתר\מותג שלנו.


קהל קר🧊


קהלים קרים שנבנה יהיו לדוגמא:

- קהל כללי - גברים בני 25 - 45.

- קהל תחומי עניין - חובבי מכונות קפה ונספרסו מאזור גוש דן.

- חברים של כל מי שנתן לייק לעמוד פייסבוק שלנו.

- קהל לוק אלייק LA 2% שמבוסס על רשימת ניוזלטר של הלקוח.

- קהל לוק אלייק LA 1% שמבוסס על כל מי שקנה באתר בשנה האחרונה (Purchase).

- בעלי אייפון\אנדרואיד בלבד.


העיקרון של קהל קר הוא שמדובר בקהל שלא היה לו קשר מקדים עם הנכסים הדיגיטליים שלנו (אפליקציה\אתר\עמוד פייסבוק\אינסטגרם), אך מצד שני יש לו זיקה כלשהי למוצר\שירות שלנו. מדובר בדרך מעולה (אך יקרה יותר לרוב) להרחיב את קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלנו ולהשיג עוד טראפיק איכותי לאתר.

קהל חם♨️

קהלים חמים יהיו קהלים שכבר ביצעו אינטראקציה כלשהי עם אחד מהנכסים הדיגיטליים שלנו. היתרון המרכזי בקהל כזה הוא עלויות נמוכות יותר להמרה ו-ROI טוב יותר בקמפיין. קהלים חמים לדוגמא שנבנה יהיו:


- קהל שביקר בעמוד הפייסבוק שלנו בשנה האחרונה

- קהל שעשה מעורבות כלשהי בעמוד האינסטגרם\פייסבוק.

- קהל שביקר באתר האינטרנט שלנו ב-30 יום האחרונים.

- קהל שביקר בכתבה באתר תוכן (אם יש לנו פיקסל בעמוד הכתבה).

- רשימת ניוזלטר.

- קהל שהוסיף לעגלה ולא רכש (Add To Cart).

- קהל שביצע רכישה באתר.

- קהל שצפה בווידאו בעמוד הפייסבוק.
הבנתם כעת את הרעיון הכללי לגביי קהלים חמים וקרים. עכשיו נראה כיצד בונים את מבנה הקמפיין בשילוב הקהלים שיצרנו בהתחלה.


תוכנית בניית קמפיין לחנות נעלי הספורט (שהקמנו לפני 2 דקות) "נעלי נעלולי" :

תרשים בניית קמפיין דיגיטל

קרייאטיב מותאם אישית


כעת לאחר שמבנה הקמפיין מוכן, צריך להכין את המודעות שאותן נציג לקהלים החמים והקרים. העיקרון שינחה אותנו בבניית המודעות - לא להתייחס לקהל קר וחם כאל אותו קהל.

הטקסטים שנציג לקהל שכבר מכיר את האתר\מוצר שלנו לא יכולים להיות זהים לטקסטים ולקרייאטיב במודעות שנציג לקהל קר שמעולם לא שמע עלינו עד היום.


דוגמא למודעה בה הטקסט פונה ישירות לקהל חם (חברי מועדון), ומפרט את היתרונות וההטבות שמחכים לקהל חבר המועדון בשירות\מוצר המוצג (מסגרת אשראי נוספת, פטור מדמי כרטיס, מתנה ועוד...).

דוגמא מעולה לקרייאטיב שמדבר ישירות לקהל חם ורלוונטי.

מודעת פייסבוק שופרסל


במודעה זו רואים קרייאטיב גנרי שמיועד לקהל כללי יותר. קונים ב-400 ש"ח משלמים רק 200 ש"ח. מאוד פשוט וישר לעניין. יכול לעבוד טוב גם עם קהל חם וגם עם קר.

מודעת פייסבוק קסטרו

עוד דוגמא למודעה שמתאימה לקהל כללי אך מיודעת לקהל יעד ברור(הורים). יש הצעה אטרקטיבית (50% הנחה), ומסר ברור למי מיועד המבצע (מחפשי ביגוד חורף לילדים). מודעה זו יכולה להתאים גם לקהל קר וגם לקהל חם.

מודעת פייסבוק דלתא


הרעיון הכללי של קרייאטיב לקהל חם\קר הוא להתאים את המודעה לקהל שמכיר אותנו, ולהתאים מודעה אחרת לקהל שעוד לא מכיר אותנו אבל רלוונטי מאוד למוצר\אתר שלנו. ככל שנתאים את השפה של המודעה והטקסט לקהל היעד, כך נקבל תוצאות טובות יותר שיתבטאו בעיקר באחוזי CTR\CPC טובים יותר.סיכום


עד כאן המאמר שלי בנושא קהלים קרים וחמים, כמובן כל קמפיין חייב לכלול גם אופטימיזציה יום-יומית. תתחילו עם מעקב אחר הקראיטיב והמודעות שלכם, בדיקה של הקהלים והתקציב שאתם מקצים לכל קהל, ואל תשכחו לבדוק את המידע שאפשר לגלות על הקמפיינים בעזרת ה-Breakdown של פייסבוק.


תזכרו שאין איזו נוסחת קסם או נכון ולא נכון בפרסום בפייסבוק. צריך כל הזמן לאתגר את המערכת ולצאת מהמחשבה המרובעת כדי להגיע לקהלים חדשים. בסופו של דבר אנחנו מתחרים על הקשב של הגולש ויש לנו מעט מאוד זמן למשוך אותו שיקליק על המודעה שלנו.


שיהיה הרבה בהצלחה!

83 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול