• Lahav Digital

פרסום ברשת המדיה GDN - הפתרון המושלם?

עודכן: 19 בינו׳ 2021


שלטי חוצות ברחוב

אתחיל בסיפור קצר, לפני כשבוע פנה אל חבר קרוב וסיפר לי על רעיון למוצר שהוא חושב עליו כבר תקופה ארוכה. מדובר במוצר מיוחד וכמעט ואין לו מתחרים דומים בשוק הישראלי.

עד כאן הכל נשמע נהדר, אך בהמשך השיחה הוא גם הוסיף ואמר כי עקב הייחודיות של המוצר שלו, הוא מתקשה מאוד למצוא את מילות המפתח הרלוונטיות כדי שיוכל לפרסם את העסק ברשת החיפוש של גוגל. כמעט כל מילות המפתח הרלוונטיות שהוא חיפש באמצעות מתכנן מילות המפתח של גוגל, הן לא בעלות נפח חיפוש משמעותי, כאשר מונח החיפוש בעל נפח החיפוש הגדול ביותר שמצא במהלך מחקר המילים שלו היה בנפח קטן מאוד של כ-30 חיפושים בממוצע בחודש.

"כיצד אני יכול להתחיל ולפרסם בגוגל כאשר אין לי בכלל מילות מפתח וקהל לעבוד איתו?"


הסיפור שלעיל מציף לנו בעיה די נפוצה, שנוגעת למפרסמים רבים שמנסים להתגבר על הבעייתיות שבפרסום בגוגל חיפוש באמצעות מונחי חיפוש שפשוט אף אחד לא מחפש. כאן נכנסת לתמונה רשת המדיה של גוגל - GDN.


רשת המדיה של גוגל (GDN - Google Display Network) היא כלי פרסומי רב עוצמה שמאגד בתוכו מעל ל-2 מיליון אתרים וכ-650 אלף אפליקציות שונות מרחבי הרשת.

על פי נתוני גוגל, באמצעות רשת ה-GDN ניתן להגיע לכ- 90% ממשתמשי האינטרנט ברחבי העולם (וישראל כמובן). בקמפיין ברשת המדיה אנו משתמשים בבאנרים וסרטונים קצרים על מנת לפרסם את המוצר או השירות שלנו ובכך להניע אותם להקליק על המודעה, להכנס לאתר שלנו , ולהיחשף למוצרים או לשירותים שלנו.


אחוז ההקלקה הממוצע של מודעות GDN הוא נמוך יותר ממודעות חיפוש בממוצע (אחוז ה-CTR הממוצע עומד על כ-0.7%-1.5%) אך היתרון הוא שהם נחשפים למודעות שלנו בכמות גבוהה במהלך הגלישה באתרים ובאפליקציות שונות, ובכך נחשפים למותג שלנו (Brand Awareness) גם אם הם לא מקליקים על המודעות באופן ישיר.מסך פלאפון
מודעות רספונסיביות שמתאימות לכל מסך

רשת הדיספליי כוללת גם את YouTube ואת שירות המייל של גוגל - Gmail. ניתן לפרסם באנרים בגדלים שונים, כגון מודעות רספונסיביות שמתאימות גם למובייל וגם לדסקטופ. היתרון הגדול של קמפיין מסוג GDN הוא יכולות טירגוט האתרים שבהם נרצה שהמודעות שלנו יופיעו. ניתן להגדיר פרסום באתרים ואפליקציות על פי נושאים מוגדרים מראש כגון ספורט, אופנה , טכנולוגיה, כלכלה, נדל"ן ועוד.חשוב להבין את ההבדל בין קמפיין ברשת החיפוש לבין קמפיין ברשת המדיה. ברשת החיפוש המודעות שלנו נחפשות לגולשים בזמן חיפוש מילות מפתח שקשורות למוצרים או שירותים כלשהם. לעומת זאת, בקמפיין באנרים ברשת המדיה אנחנו בדר"כ מנסים למשוך את תשומת הלב ולעניין את הגולש לפני שלב החיפוש או הקניה הסופיים.


לוגו גוגל


פיצ'ר חשוב במיוחד בקמפיין מסוג זה הוא יכולת הרימרקטינג (remarketing). לאחר שהטמענו את קוד הרימרקטינג באתר או באפליקציה שלנו, אנחנו יכולים בעצם "לרדוף" אחרי אנשים שביקרו באתר שלנו בעזרת מודעות רלוונטיות ברחבי הרשת. זהו כלי עוצמתי שכל איש שיווק דיגיטלי חייב לכלול בתמהיל השיווקי שלו.

לסיום, נחזור לחבר שלי מתחילת המאמר, נניח שיש לו רעיון למוצר מהפכני בתחום הספורט והכדורגל, אפליקציה שיודעת לחבר בין שחקני כדורגל שמחפשים שחקנים פנויים למשחק 3 על 3, לפי מיקומם של השחקנים בארץ, והמרחק שלהם מהמגרש הרלוונטי, ואף לפי רמתם.


אם הוא יקרא את המאמר שלי וישתמש במה שנאמר עד כה על רשת המדיה של גוגל, הוא יוכל להקים קמפיין באנרים שיופיע באתרים רלוונטיים לגולשים חובבי ספורט וכדורגל כגון: ספורט5, ONE, וואינט ספורט ועוד, ובכך ליצור מודעות (Awareness) לאפליקציה שלו, להגביר את נפח החיפושים של מילות המפתח רלוונטיות בגוגל, ואף "לצבוע" את הגולשים שיקליקו ויכנסו לאתר שלו - וליצור קהל גדול של לקוחות פוטנציאליים שיורידו וישתמשו באפליקציה שלו.


מקווה שנהניתם מהמאמר - מוזמנים לכתוב בתגובות שאלות או הערות בנוגע לקמפיינים ברשת המדיה.


18 צפיות0 תגובות