• Lahav Digital

19 טיפים מעולים לשיווק העסק שלכם באינסטגרם [Instagram Marketing Tips]

עודכן: 19 בינו׳ 2021לוגו אינסטגרם

כולם מכירים את האחות הקטנה של פייסבוק שנרכשה על ידה בשנת 2012 ועשתה את ה"פריצה" הגדולה שלה והגיעה למעל מיליארד משתמשים, ול-400 מיליון משתמשים יומיים בסטורי. מספרים פשוט בלתי נתפסים יחסית לזמן הקצר כל כך שלקח לאפליקציה הזאת להגיע אליהם.

בעלי עסק ונמצאים באינסטגרם? קבלו 19 טיפים מעולים שיזניקו את השיווק הדיגיטלי שלכם באינסטגרם ויעזרו לעסק שלכם להמריא לשיאים חדשים בשנה הקרובה. בהצלחה!

1.שימו לב כמה אתם מפרסמים ומתי

המותג שלכם צריך להיות פעיל כדי למשוך עוקבים ולהעלות את שיעור המעורבות, אבל עד כמה פעיל?

על פי מחקרים שנעשו, כמות של 1-2 פוסטים ליום היא אופטימלית.

חשוב גם לדעת מתי הזמן הטוב ביותר לפרסם את הפוסטים שלכם. הזמנים המומלצים לפרסום עשויים להשתנות בהתאם לקהל שלכם:

ישנם קהלים שיגיבו טוב לפרסום ב- 8:00 - 09:00 או ב17:00-18:00. אך לפרסם פעם בצהריים ופעם ב- 2 לפנות בוקר, מעיד על חוסר עקביות ויכול ליצור בלבול בקהל העוקבים שלכם. נסו לחקור את הרגלי הצפייה של העוקבים שלכם באמצעות תכונת Insights של חשבון האינסטגרם העסקי שלכם. זה יסייע לכם לזהות מתי העוקבים שלכם הם הפעילים ביותר ומאפשר לכם לתזמן פוסטים בהתאם.


אינסטגרם אנליטיקס

2.ספרו את הסיפור האמיתי שלכם!

אינסטגרם מוצפת בפוסטים שפשוט צועקים "קנו ממני...קנו ממני...".

הרשת החברתית הזו אמורה להיות "פלטפורמה חזותית", אתם צריכים להשפיע על הקהל שלכם באמצעות תמונות או ווידאו שיספרו את הסיפור של המותג שלכם, ולא פשוט "להטיף" להם שיקנו מכם.

כדי להגדיל את שיעורי המעורבות של הקהל עם הפוסטים שלכם, אתם צריכים לספר סיפור - באמצעות הטקסטים, קטעי וידאו, סטורי והפרופיל. נסו לשתף תוכן שנוצר על ידי העוקבים שלכם, שיעבוד טוב עם העסק שלכם.

נסו לעקוב אחרי מותגים שעושים עבודת "StoryTelling" מדהימה כגון Airbnb, Red Bull, Lego ו- Nike.


אינסטגרם נייקי

3.תהיו עקביים וברורים!

בהירות, יצירתיות ועקביות צריכות להיות הגישות עבור ארגונים שמטרתם לבנות מודעות למותג באינסטגרם. גישה בלתי יציבה, אקראית, פשוט לא עובדת. נסו להתמקד בתחומים מרכזיים כגון הצגת הפרופיל שלך, יצירת סגנון עיצובי קבוע ששומר על מראה התמונות שלכם אחיד, ושימוש בהאשטגים קבועים. כמו כן, עליכם לקיים אינטראקציה קבועה עם העוקבים שלכם כדי לבנות מעורבות ומערכת-יחסים לטווח ארוך. 4.תמונה אחת שווה אלף מילים, ווידאו שווה מיליון!

תמונה עשויה להיות שווה אלף מילים, אבל וידאו יכול להיות שווה מיליון דולר.

בשנת 2020, אין בשוק מתחרה ראוי ליעילות והפופולריות של תוכן וידאו איכותי. אינסטגרם יודעת את זה ומציעה מגוון של אפשרויות וידאו עבור המשווקים.

משימוש בווידאו בסטורי (15 שניות) שיכול לעשות עבודה מדהימה, ועד לסרטונים בעמוד של מעל 60 שניות שיכולים לספר סיפור אחר לקהל, ועד אינסטגרם TV שהושקה לאחרונה בה אפשר את העוקבים בווידאו של עד שעה. נצלו את זה.

5.השתמשו בכיתוב בולט על הסרטונים שלכם.

כאשר הווידאו משתלט על יותר ויותר שטחים באינטרנט, נוצר מצב בו רוב המשתמשים מעדיפים לצפות בווידאו ללא סאונד, במיוחד בזמן העבודה או נסיעה בתחבורה ציבורית. זו הסיבה שכתוביות הפכו להיות כל כך חשובות למפרסמים, שפשוט חייבים להוסיף כיתוב הודעות חשובות/כתוביות על המסך לצד הווידאו עצמו.

מחקר של פייסבוק מראה שסרטונים עם כתוביות מעלים את ממוצע הצפייה בסרטון ב-12%. יעילות העברת המסר גם היא שופרה באופן ניכר, עם שיעור הצלחה של 82%, לעומת 18% עם קול ובלי כתוביות.

6.השתמשו בכל סוגי הווידאו שמודעות אינסטגרם מציעות.

75% מהגולשים אומרים כי ביצעו פעולות כמו ביקור באתר, חיפוש בגוגל או שליחת הודעה לחבר לאחר צפייה בפוסט פירסומי כלשהו. שימוש במודעות אינסטגרם הוא חיוני לעסק שלכם. בעוד שעם מודעות תמונה קשה יותר לתפוס את תשומת הלב של הגולש, מודעות הווידאו שאינסטגרם מציעה הם כלי רב-עוצמה למיקוד תשומת הלב של הגולשים.

אינסטגרם מציעה שלושה פורמטים של וידאו ליצירת מודעות: מודעות וידאו בודדות עם אפשרות להעלות עד 60 שניות וידאו, קרוסלה שמאפשרת להציג מספר סרטונים עם אפשרות לעוקבים להחליק על פני הסרטונים בקרוסלה, ומודעות סטורי עם פורמט אנכי שבו ניתן לשלב תמונות וסרטונים יחד כדי ליצור מודעות מדהימות.

7.נסו גיפים (GIF) מדי פעם

פורמט ה-GIF חגג לא מזמן 30 שנה, וכבר עכשיו ברור לכולם שהוא כאן כדי להישאר. הוא גורם ליותר מעורבות מאשר תמונות רגילות - קבצי GIF גם משותפים יותר מאשר JPEG או PNG וקל יותר להכין אותם מאשר ווידאו.


לוגו אינסטגרם

אינסטגרם כבר שילבה בממשק את - בומרנג Boomerang, אפליקצייה קטנה שלוקחת רצף קצר של תמונות והופכת אותן לסרטון קצרצר שנע בלופים אחורה וקדימה. בומרנג מפיקה תוצאות מצוינות עבור מותגים שניסו אותה והעלו בהרבה את אחוז המעורבות.

8.בחרו את האשטגים הנכונים!

בחירת ההאשטאגים הנכונים יכולה להיות ההבדל בין להיות ב"TOP POSTS" ולבין לשקוע ולהיעלם בין מאות אלפי פוסטים אחרים בתחתית העמוד.

אם תשמשו בהאשטגים גנריים ובנאליים מדי כגון: FUN# או AMAZING#, הפוסט שלכם יאלץ להתמודד עם מיליוני פוסטים אחרים. לכן, נסו להשתמש בהאשטגים שמתאימים לתחום העסק שלכם, ובצעו מחקר האשטגים מקיף על מנת למצוא את קבוצת ההאשטגים הטובה ביותר בשביל הקהל הכי רלוונטי לעסק\מוצר שלכם.

גם מספר ההאשטגים הוא נתון חשוב. אינסטגרם אומנם מאפשרת הצמדה של עד 30 האשטגים בפוסט, אבל כמות גדולה עלולה לפגוע בתפוצה של הפוסט ולגרום לו להיראות לא רציני. על פי בדיקות שביצעו מותגים גדולים (ואני 🤓) מספר הזהב צריך להיות בין 6 ל-9 האשטגים ולא יותר מ-11.

9.הניעו גולשים אל האתר שלכם!

חשבון האינסטגרם יכול לעזור לכם להגביר את הביקורים באתר האינטרנט שלכם בעזרת לינק קישור בשורת הביו. אפשר גם להחליף מדי פעם את הלינק לקישור עם מבצעים וימי מכירות מיוחדים באתר. כמובך שאפשר גם להוסיף לינק לאתר ביחד עם הפוסטים שאתם מעלים לחשבו האינסטגרם.

אם אינכם בעלי חשבון עם מעל 10K עוקבים, ניתן להוסיף לינק לאתר חיצוני במודעות ווידאו ממומנות בסטורי עם לחץ שמניע לפעולה ויכול להביא טראפיק מעולה לאתר שלכם ולשפר את המכירות.

10.התאימו את נתוני הפרופיל לעיסוק שלכם

ישנם 2 "אזורים" בפרופיל שלכם שחשובים מאוד, ומילוי נכון שלהם יכול להזניק את הפרופיל שלכם למעלה, במיוחד בתחום החיפוש בתוך האפליקציה.

הראשון הוא שם החשבון (account handle) שיופיע אחרי ה'@' שאיתו אתם בעצם מתחברים לחשבון. חשוב מאוד שיהיה לשם החשבון קשר ברור לתחום בו פועל העסק שלכם. אינסטגרם יודעת לזהות את סוג הפוסטים שאתם מעלים, ולכן אם לא תהיה התאמה בין תוכן הפוסטים לשם החשבון, אתם עלולים לא להופיע בפוסטים המוצעים ב'אקספלור'.


האבספוט אינסטגרם

האזור השני שחשוב מאוד הוא שם החשבון, שמופיע מתחת לתמונת הפרופיל וצריך להתאים ל-'handle' שהגדרנו מקודם ולתחום העיסוק שלכם (צילום/אופנה/ספורט/טיולים). כאשר אנשים יחפשו באינסטגרם באמצעות מילים, זה שם החשבון שלכם שאמור להופיע להם בחיפוש.

11.השתמשו בפילטרים ובאפליקציות.

יש מגוון עצום של אפליקציות, פילטרים ושאר תוכנות שמתממשקות באופן מלא עם אינסטגרם.

על פי WebDam, רוב המפרסמים הגדולים באינסטגרם משתמשים באותו פילטר ברוב הפוסטים שלהם. הפילטרים הופכים את התמונות למושכות יותר ול"עוצמתיות" יותר.

מלבד פילטרים, יש שפע של אפליקציות שנוצרו בשביל להפוך את האינסטגרם שלכם ליפה ומושך יותר. לדוגמא - Pic Stitch שיודעת להוסיף לסרטונים שלכם כתוביות וטקסט בולט או PicPlayPost שיודעת להפוך אוסף של סרטונים ותמונות לקולאז' מגניב.

12. שיקלו שימוש במשפיענים.

שיווק באמצעות משפיענים הופך להיות משמעותי יותר ויותר בתקופה האחרונה, ומאפשר למשווקים לעבוד עם מובילי דעת קהל בתחומים שונים ולהיחשף לקהל בצורה יותר אותנטית ופחות שיווקית. קהל הגולשים מסתכל על המשפיענים כ"עצמאיים", לכן המוצר שלכם ביחד עם הקול שלהם יכול להוסיף אותנטיות לפרסום המותג שלכם.

בחירת המשפיען איתו תעבדו היא מלאכה לא פשוטה בכלל. קל להסתנוור ממשפיענים עם מאות אלפי עוקבים, אך אם אתם מותג שמשווק מוצרי מחשב פרימיום לגיימרים אולי הצעד הנכון יהיה לעבוד עם משפיען גיימר בעל 10 אלף עוקבים בלבד, אבל מדובר ב-90-80% עוקבים רלוונטיים לנישת מוצרי הגיימניג שאותם אתם מחפשים.

חשוב להדריך כראוי את המשפיען ולתת לו את הכלים הנכונים וההדרכה הנכונה כדי שהוא יבצע את תפקידו ביעילות, ויעבוד איתכם כמו שותפים לכל דבר, יד ביד לאורך כל המסע הפירסומי.

13.תחרויות והגרלות בעמוד האינסטגרם.

תחרויות והגרלות הן כלי רב עוצמה לכל איש שיווק ברשתות החברתיות. הן יוצרות פי 3.5 יותר לייקים ופי 64 יותר תגובות מפוסט רגיל. משמעות הדבר היא שיש פה משאב שיווקי מדהים, שפשוט לא מנוצל מספיק בשוק הישראלי. ניהול הגרלה או תחרות מחייבת תכנון וחשיבה מוקדמת, כתיבה של כללי התחרות ואת היעדים - לדוגמה, 'הכנס כדי לזכות', 'לייק כדי לזכות' או 'עקוב כדי לזכות' - כדי למשוך את תשומת הלב של הגולשים.

מעקב אחרי התחרות בפועל חשובה מאוד. רצוי להשתמש בהאשטאג מיוחד לתקופת התחרות או ב-Google Alerts כדי לקבל התראות על איזכור של התחרות שלנו ברחבי הרשת. מומלץ גם לפרסם את הזכייה (והזוכה) בפוסט חגיגי כדי לקבל חשיפה מקסימלית.

14.צרו רשימת דיוור-אימייל באמצעות האינסטגרם שלכם.

דוא"ל הוא ערוץ מעולה לבניית יחסי חברה-לקוח עמוקים באמת.

זאת הסיבה שרוב החברות הגדולות שואפות להוסיף כמה שיותר גולשים אל רשימת הדיוור שלהם. כמעט בכל אתר של חברה גדולה, ישראלית או עולמית, תמצאו פופ-אפ שקופץ ומציע לכם שלל הטבות תמורת הצטרפות לרשימת דיוור. אז כיצד מניעים גולשים להצטרף לרשימת הדיוור דרך האינסטגרם?

ראשית, עליכם ליצור תמריץ בהקלקה בפוסטים השונים,בהתאם לקהל היעד שלכם. לדוגמה, תוכן איכותי ובלעדי בחינם, או הנחה, רק לרשימת הדיוור שלכם. שנית, לאחר שהגולש הקליק על הלינק, ודאוו שדף הנחיתה או האתר שלכם כולל קריאה חזקה לפעולה שמקושרת לטופס שליחת דוא"ל. שלישית, שלחו מיילים שמותאמים אישית למצטרפים החדשים כדי למנוע נטישת עוקבים על תחילת "הקשר" ביניכם.

15.התמקדו בתוכן שהלקוחות שלכם מייצרים

תוכן שנוצר על ידי משתמשים באינסטגרם הוא הדובדבן שבקצפת למשווקים. זוהי הזדמנות עבור המותג לערב עמוק יותר את הגולשים במותג ולצמצם את עלויות הפרסום - הגולשים הם אלו שבעצם יוצרים את התוכן הפירסומי.

לדוגמה, #SeizeTheHoliday של וירג'ין הולידיי הזמינה את העוקבים לחלוק את תמונות החופשה שלהם על מדיה חברתית באמצעות האשטאג. וירג'ן עקבה ואספה את הפוסטים והתמונות הטובות ביותר והשתמשה בהם במסע פרסום נרחב מאוד, בלי הפקה יקרה ובלי עבודת סטודיו מטורפת, רק שימוש בתמונות הגולשים שתייגו את התמונות שלהם בהאשטג הרלוונטי. התוצאה הייתה מדהימה - עלייה של 260% בהזמנות אונליין, וגם עלייה של 64% במספר הנוסעים בשנה הקודמת.

16.סטורי, סטורי ועוד סטורי....

עם למעלה מ -400 מיליון משתמשים יומיים באינסטגרם סטורי, וכמעט שליש מהם הם חשבונות עסקיים, אפשר להגיד בפה מלא שהסטורי הוא השטח הנדל"ני החם ביותר בעולם הדיגיטל כיום.

הסטורי מאפשר לכם להעלות תמונות וסירטונים ש"יעלמו" מהפרופיל לאחר 24 שעות. הסטורי אמנם נעלם לאחר 24 שעות אבל האפקטיביות שלו נשארת להרבה יותר! שיעורי המעורבות והצפייה בסטורי גבוהים מאוד מכיוון שזהו סוג של מדיום שנחשב אותנטי, אמין ומחובר למה שקורה ברגע זה. הגולשים ממש יכולים להתחבר לסדר היום של המותג ולקבל הצצה לרגעים אמיתיים, ללא עריכה או פוטושופ.

העוקבים נחשפים באופן מיידי לסטורי חדש שהועלה באמצעות עיגול צבעוני, שמופיע סביב תמונת הפרופיל של החשבון. לחיצה אחת פשוטה והם בתוך הסיפור שלך.

הסטורי הוא כלי מעולה לעסקים שרוצים לחבר את הלקוחות שלהם למתרחש ב-live בעסק, חשיפה וסקירה מיוחדת של מוצרים חדשים, מבצעים, או שיתוף חוויות.

17.השתמשו באימג'ו 🧐😎👌👨‍💼🙋‍♂

כולם מכירים את המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים", אז מסתבר שבאינסטגרם אימוג'י שווה אפילו יותר מתמונה. כמעט 50% מהתגובות או הכותרות לפוסטים כוללות אימוג'יס.

יש יותר מ- 2,500 אימוג'יס זמינים, וזה מאפשר ליצור אסטרטגיית מותג שתלכוד את תשומת הלב של הגולש מבלי להיראות יותר מדי פורמלי. חשוב גם להבין האם הפוסט שלכם מתאים לאימוג'י או לא, אם לדוגמא המותג שלכם עוסק בביטוח חיים, ומדובר בפוסט רציני וטכני - האם כדאי להשתמש בהם?

לסיכום, זיכרו שהאימוג'יס באים בדר"כ לבטא רגשות ותחושות שהגולשים חשים כלפי המותג והפוסטים שלכם. עקבו אחרי התגובות ותוכלו לגלות תובנות מעניינות על הקרייאטיב שבו אתם משתמשים וכלפיי המותג בכלל.


פרצופים אימוג'י

18.פרסמו את פרופיל האינסטגרם שלכם בערוצים נוספים.

הפיצו את פרופיל האינסטגרם שלכם בכל הערוצים. לדוגמה, בחשבון הפייסבוק שלכם אפשר להוסיף מתחת לתמונת הפרופיל לינק ישיר לחשבון האינסטגרם שלכם - קליק, והגולשים אצלכם בעמוד.

אפשר גם להשתמש בהתממשקות המלאה של אינסטגרם עם פייסבוק, טוויטר ו-Tumblr ולפרסם אוטומטית את הפוסטים שלכם גם שם ולקבל עוד חשיפה. לא כל העולם גולש רק באינסטגרם (בעיקר הקהל מבוגר יותר) ולכן שיתוף פוסטים בפייסבוק וטוויטר יגרום לכם להיחשף לקהלים חדשים.

מצד שני, חשוב להיזהר ולא לפרסם את הפוסטים שלכם כל הזמן ברשתות חברתיות אחרות, כי אז אתם גורמים לגולשים לא להיכנס לעמוד האינסטגרם שלכם ומאבדים טראפיק יקר.

רשתות חברתיות

19.עקבו ולימדו כל הזמן מהי נוסחת הקסם שלכם!

בעזרת מגוון הכלים שקיימים היום בשוק כגון Instagram Insights וגוגל אנליטיקס, ניתן לחקור כל הזמן האם אסטרטגיית הפירסום שלכם עובדת, האם ההאשטגים שבחרתם רלוונטים, והאם הקהל שלכם אוהב את המותג.

חקירה ולמידה של הנתונים האלו יעזרו לכם למצוא את "נוסחת הקסם", שתיתן לשיווק העסק שלכם באינסטגרם יותר מעורבות, יותר עוקבים, ובסופו של דבר גם יותר הכנסות\מכירות לעסק. בהצלחה!יש לכם עוד הצעות לשיווק חכם יותר של העסק באינסטגרם? אתם מוזמנים לשתף אותי כאן בתגובות.

174 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול